Klub Turystyczno-Radiowo-Astronomiczny "Ryjek" SP9KGP

RSS
Categories Menu

Kronika

20 października 2012 Wybrany zostaje nowy Zarząd Klubu:
Prezes: Wojciech Bielak SQ9PBS
Wiceprezes: Agata Plesnar-Bielak SQ9PBT
1 lipca 2012 Nowi Członkowie – Wojciech Bielak SQ9PBS & Agata Plesnar-Bielak SQ9PBT.
6 stycznia 2012 Nowy Członek – Marcin Kotarba SQ9ONH.
25 października 2011 Nowy Członek – Elżbieta Dulko.
15 października 2011 Wybrany zostaje nowy Zarząd Klubu:
Prezes: Jakub Milczarek SQ7HJI
Wiceprezesi:
– Radosław Grzegorski SQ7UFO
– Maciej Patrzałek SQ9XTR
Sebastian Fijak nadal pozostaje Szefem Bazy Luboń
Małgorzata Zaitz SQ9MCK zostaje Koordynatorem spotkań klubowych
Statutu Klubu ulega kilku zmianom – zniesione zostają składki, a w ich miejsce zostaje wprowadzone wpisowe
23 października 2010 Wybrany zostaje nowy Zarząd Klubu:
Prezes: Radosław Grzegorski SQ7UFO
Wiceprezesi:
– Rafał Czajkowski SQ7RCT
– Maciej Patrzałek SQ9XTR.
Sebastian Fijak zostaje Szefem Bazy Luboń.
Statutu Klubu ulega kilku zmianom. Uchwalona zostaje nowa nazwa Klubu:
Klub Turystyczno-Radiowo-Astronomiczny „Ryjek” SP9KGP
18 września 2010 Nowy (stary) Członek – Sławomir Śmiarowski SQ9NFZ.
9-10 stycznia 2010 Ryjek na Marszu i Kudłaczach dla WOŚP.
1 stycznia 2010 Nowy Członek – Sebastian Fijak.
4 października 2009 Wybrany zostaje nowy Zarząd Klubu:
Prezes – Jakub Milczarek SQ7HJI,
Wiceprezesi – Rafał Czajkowski SQ7RCT,
Radosław Grzegorski SQ7UFO,
Sekretarz – Magdalena Mika SQ9MDH.
Lucjan Niewiedział – SQ9VPA zostaje Honorowym Członkiem.
Radosław Włodarczyk zostaje Honorowym Członkiem.
11 stycznia 2009 Ryjek na Marszu i Kudłaczach dla WOŚP.
19 października 2008 Wybrany zostaje nowy Zarząd Klubu: Prezes – Magdalena Mika SQ9MDH, Wiceprezesi – Rafał Czajkowski SQ7RCT, Jakub Milczarek SQ7HJI, Małgorzata Zaitz SQ9MCK i Rzecznik prasowy Maciej Patrzałek SQ9XTR.
18-19 października 2008 Klub współorganizuje Jesienne spotkanie PG APRS.
26 sierpnia 2008 Nowy Członek – Marek Bączyński.
22 sierpnia 2008 Nowy Członek – Anna Kołodziej.
10 sierpnia 2008 Nowy Członek – Lucjan Niewiedział SQ9VPA.
1 lipca 2008 Klub zostaje członkiem OT 50 PZK w Gliwicach.
czerwiec/lipiec 2008 Rozpoczęcie prac nad drugą siedzibą na Polanie Kudłacze.
24 czerwca 2008 Nowy Członek – Michał Grzesiczak SQ7JZI.
22 czerwca 2008 Nowy Członek – Marysia Bączyńska.
14 kwietnia 2008 Nowy Członek – Radosław Grzegorski SQ7UFO.
12 kwietnia 2008 Wstępne uzgodnienia o współpracy pomiędzy Klubem „Dolina Raby” SP9KDR i AKRT „Ryjek” SP9KGP dotyczące chatki na Polanie Kudłacze.
04 kwietnia 2008 Radosław Włodarczyk rezygnuje z funkcji Wicperezesa, do Zarząd Klubu wchodzi Maciej Patrzałek SQ9XTR jako Wiceprezes.
05 lutego 2008 AKRT „Ryjek” uzyskuje Pozwolenie Radiowe Kategorii I. Operatorem stacji klubowej zostaje Rafał Czajkowski SQ9RCT (za Bartosza Ostrowskiego SQ7HJP).
13 stycznia 2008 Ryjek na Marszu dla WOŚP.
04 listopada 2007 Nowy Członek – Magdalena Mika SQ9MDH.
13 października 2007 Wybrany zostaje nowy(stary) Zarząd Klubu: Prezes – Jakub Milczarek SQ7HJI i Wiceprezes Małgorzata Zaitz SQ9MCK i Wiceprezes Radosław Włodarczyk.
02 czerwca 2007 Nowy Członek – Rafał Czajkowski SQ7RCT.
01 czerwca 2007 Nowy Członek – Marcin Kotowicz SQ9OKO.
29 kwietnia 2007 Nowy Członek – Maciej Patrzałek SQ9XTR.
02 kwietnia 2007 Klub został Honorowym Członkiem Babiogórskiej Grupy Krótkofalowców.
27 marca 2007 Nowy Członek – Sławomir Śmiarowski SQ9NFZ.
25 marca 2007 Nowy Członek – Szymon Szadkowski SQ7GDT.
28 lutego 2007 Klub został zarejestrowany jako Stowarzyszenie Zwykłe w Urzędzie Miasta Krakowa (wpis do ewidencji pod Nr 248)
27 lutego 2007 Do Zarząd Klubu wchodzi Radosław Włodarczyk jako Wiceprezes.
Nowy Członek – Agnieszka Piwowarczyk.
23 lutego 2007 Uchwalony zostaje nowy Statut.
14 stycznia 2007 Ryjek na Marszu dla WOŚP.
20 grudnia 2006 Nowi Członkowie Honorowi: Agata i Krzysztof Knofliczkowie oraz Wydawnictwo COMPASS i Magazyn Świat Radio.
Nowy Członek – Leszek Kowalski SQ9MLI.
1 grudnia 2006 Nowy Członek – Michał Krysiński.
29 listopada 2006 Nowy Członek – Łukasz Parysz SQ9JTI.
03 listopada 2006 Pierwszy zdobywca Dyplomu KGP-Wędrowiec w klasie I!
– Jakub Milczarek SQ7HJI.
20 października 2006 Uchwalony zostaje pierwszy Statut Klubu.
Wybrany zostaje Zarząd Klubu: Prezes – Jakub Milczarek SQ7HJI i Wiceprezes Małgorzata Zaitz SQ9MCK.
Nowi Członkowie – Marcin Jaros SQ7HJQ, Marcin Wosik SQ5IZM, Marcin Madej SP5QWE.
Przeprowadzona zostaje pierwsza łączność spod znaku SP9KGP o godzinie 18:44 UTC z Grzegorzem SP9COO QTH Marklowice.
12 października 2006 Klub dodany jest do bazy Polski Callbook i QRZ.COM.
29 września
– 1 października 2006
Instalacja pierwszych anten na Luboniu Wielkim 1022 m n.p.m.
Nowi Członkowie – Sławomir Sidor SP7FOY i Kamil Bednarczyk SQ8ISJ.
29 września 2006 AKRT „Ryjek” uzyskuje Pozwolenie Radiowe i znak wywoławczy SP9KGP.
11 września 2006 Nowy Członek – Maciej Muszalski SQ5EBM.
wrzesień 2006 Klub zostaje członkiem OT 10 PZK w Krakowie.
17 sierpnia 2006 Pierwszy zdobywca Dyplomu KGP-Wędrowiec w klasie II!
– Jakub Milczarek SQ7HJI.
29 lipca
– 4 sierpnia 2006
Pierwsza wyprawa Klubu – Rudawy, Karkonosze, Izery.
28 lipca 2006 Klub zostaje zawiązany.
Członkowie: Jakub Milczarek SQ7HJI, Małgorzta Zaitz SQ9MCK, Bartosz Ostrowski SQ7HJP
i Radosław Włodarczyk.
Pierwsza wersja strony internetowej Klubu.
25 stycznia 2006 Pierwszy zdobywca Dyplomu KGP-Wędrowiec w klasie III!
– Jakub Milczarek SQ7HJI.
jesień 2005 /
wiosna 2006
Pierwsze nieoficjalne wyprawy, promocja Dyplomu KGP i przygotowania do założenia Klubu.
lipiec 2005 Powstaje pomysł Dyplomu Krótkofalarskiego „Korona Gór Polski”.